Covid 19 Yeni Sayısal Antikor Testi

Fiyat ve Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Arama Talebi Oluşturun!
Kişisel Verilerin Korunması sayfasında belirtilen hüküm ve koşulları kabul ediyorum.
Danışma Hattı : 0850 4 20 20 20 Tüm Şubeler: Hafta İçi 08:00 - 18:00 / Cumartesi 08:00 - 17:00
Ataşehir Şube / Etiler Şube: Pazar 08:30 - 17:00
Covid 19 Yeni Sayısal Antikor Testi

Image title

Yeni kantitatif SARS-CoV-2 antikor testi, Şiddetli Akut Solunum Sendromu Koronavirüs 2'ye (SARS-CoV-2) maruziyet veya aşı sonrası oluşan bağışıklığın düzeyini belirlemede önemli bir rol oynayabilir. Spesifik olarak test, virüsün konakçı hücreye girmesi ve konakçı hücre reseptörüne bağlanmasından sorumlu viral spike (S) proteininin belirli bölgesine yönelik antikorları hedefler. Mevcut aşıların çoğu, spike proteinine karşı bir antikor cevabı oluşturmayı amaçlamaktadır.

SARS-CoV-2 aşısının etkinliğinin değerlendirilmesinde antikorların kantitatif ölçümü çok önemli olacaktır. Bu nedenle yeni kantitatif SARS-CoV-2 antikor testi, aşı klinik araştırmalarında çok önemli bir rol oynayabilir ve klinisyenlerin hastaların bağışıklık yanıtını değerlendirilmesine yardımcı olabilir. Böylece virüse karşı en savunmasız kişileri korumanın yanı sıra genel olarak toplum için COVID-19'un üstesinden gelmede de etkili olacaktır. Bu yeni test, COVID-19 ile mücadele ettiğimiz bu dönemde sağlık hizmetleri sistemlerini ve hastaları desteklemek için de bir başka önemli etkendir.

Aşı uygulamalarından önce, kişinin sahip olduğu antikorların başlangıç seviyesinin bilinmesi, aşının tetiklediği antikor seviyelerindeki herhangi bir değişikliği, özellikle de SARS-CoV-2 Spike Proteinine yönelik antikorların gelişimini değerlendirmek için önemlidir. Oluşan bu antikorların güçlü antiviral aktiviteye sahip olduğu ve potansiyel bağışıklık ile ilişkili olduğu gösterilmiştir. Antikor seviyelerinin ölçülmesi, enfeksiyonun önlenmesinde ve/veya şiddetli COVID-19 gelişiminde aşı etkinliğinin oluşturulmasında hayati olabilir.

Aşı geliştirme ve etkinlik değerlendirmelerindeki öneminin yanı sıra, yeni Covid 19 testi plazmaferez bağışçılarında antikor seviyelerini belirlemek için de kullanılabilir.

Yeni antikor testi, COVID-19 ile savaşta en son geliştirilen laboratuvar testidir.

Faz III'teki veya sınırlı / erken kullanım için onaylanan tüm aday aşılar, SARS-CoV-2 spike proteinine karşı bir antikor yanıtı oluşturmayı amaçlar. SARS-CoV-2 için geliştirilen aşıların, aşıyı alan kişide nötralize edici antikorlar geliştirmek için bağışıklık tepkisini tetiklemesi (diğer mekanizmaların yanı sıra) istenmektedir. Bunu yaparken aşı, vücudun bağışıklık sistemini, gerçek virüse maruz kalmadan kontrollü bir şekilde SARS-CoV-2'yi tanıması ve onunla savaşması için eğitir.

Yeni Covid 19 antikor testi, insan serumu ve plazmasındaki SARS-CoV-2'ye karşı antikorların tespit edilmesinde kullanılan   kantitatif bir immüno-testtir. Alınan kan örneğinden, bir kişinin daha önceden  enfekte olup olmadığını ve virüse karşı potansiyel olarak bağışıklık geliştirip geliştirmediğini gösteren koronavirüsün spike proteinine karşı antikor miktarını ölçebilir. Bu aynı zamanda plazmaferez bağışlarında antikor seviyelerini belirlemek için de kullanılabilir. Plazmaferez ile plazma hastanın kanından ayrılıp uzaklaştırılır. Hastanın kendi plazması yerine daha sonra bir donörden alınan plazma verilir. SARS-CoV-2'ye karşı antikorlara sahip olan bir donörden alınan plazmanın,  alıcı için doğrudan antiviral özelliklere sahip olacağı varsayılmaktadır. Bu, COVID-19'un yönetimi için yardımcı bir tedavi olarak araştırılmaktadır. Test, PCR ile tanı konulduktan 14 gün veya daha sonra, % 99.98 yüksek klinik özgüllüğe ve % 98.8 duyarlılığa sahiptir. Ek olarak, diğer endemik insan koronavirüslerinden, bulaşıcı solunum yolu hastalıklarından, bulaşıcı hastalıklardan, otoimmün hastalıklardan ve karaciğerle ilgili hastalıklara bağlı potansiyel olarak çapraz reaktif örneklerin panellerinde, test sıfır çapraz reaktivite göstermiştir.

Yüksek Standartlarda Kalite Akreditasyonu
Synevo Laboratuvarları Merkezleri TS EN ISO 15189 Tıbbi Laboratuvar Kalite ve Yeterlilik Sertifikalarına sahiptir.
10 Avrupa
Ülkesi
90 Laboratuvar
Merkezi
5.500 Uzman Personel
120 Milyon Toplam Yıllık Test
E-Posta Bülteni

E-Bültenimize üye olarak, gelişmelerden, kampanyalardan ve bizden haberdar olabilirsiniz.

Kişisel Verilerin KullanımıGizlilik Politikası
Sizi Dinliyoruz...

Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Bulvarı, Ortadoğu Plaza No:73 K:4 PK.34384 Okmeydanı, Şişli / İstanbul 0850 4 20 20 20

Takip Edin

© 2015 Synevo Laboratuvarları | Tüm Hakları Saklıdır.
İstanbul Laboratuvarları Ticaret A.Ş.
Sitemizde yer alan konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi veya tedavi yerine geçmez.