Ana Sayfa / Bireysel / Sıkça Sorulan Sorular / COVID-19 pandemi sürecinde geçmiş bir enfeksiyon için nasıl test yaptırabilirim (antikor test) ve testim ne anlama geliyor?
Kurumsal

COVID-19 pandemi sürecinde geçmiş bir enfeksiyon için nasıl test yaptırabilirim (antikor test) ve testim ne anlama geliyor?

COVID-19 IgG  antikor testleri laboratuvar ve hastanelerde yapılabilmektedir. Antikor testleri sunup sunmadıklarını ve yaptırmanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için sağlık uzmanınıza danışın.
Pozitif bir test sonucu, COVID-19'a neden olan virüsün neden olduğu bir enfeksiyonu geçirdiğinizi ya da aşı sonrası istenen antikorlara sahip olabileceğinizi gösterir.

COVID-19'a neden olan virüse karşı antikorlara sahip olmak, virüsle tekrar enfekte olmaktan bir miktar koruma sağlayabilir. Varsa, antikorların ne kadar koruma sağlayabileceğini veya bu korumanın ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Doğrulanmış ve şüpheli yeniden enfeksiyon vakaları bildirilmiştir, ancak nadirdir.

Virüs tekrar bulaşabileceği için kendinizi ve başkalarını korumaya devam etmelisiniz .

Test sonucunuz Negatif ise, hiç COVID-19 geçirmemiş olabilirsiniz ya da humoral bağışıklık gelişmemiştir. Sonucunuzun ne anlama geldiğini anlamak için sağlık uzmanınızla test sonucunuz ve yaptığınız testin ayrıntıları hakkında konuşun.

Testin pozitif veya negatif olup olmadığına bakılmaksızın, sonuçlar COVID-19'a neden olan virüsü yayıp yayamayacağınızı doğrulamaz. Daha fazlasını öğrenene kadar, kendinizi ve başkalarını korumak için önlemler almaya devam edin .

Yüksek Standartlarda Kalite Akreditasyonu
Synevo Laboratuvarları Merkezleri TS EN ISO 15189 Tıbbi Laboratuvar Kalite ve Yeterlilik Sertifikalarına sahiptir.
10 Avrupa
Ülkesi
90 Laboratuvar
Merkezi
5.500 Uzman Personel
120 Milyon Toplam Yıllık Test
E-Posta Bülteni

E-Bültenimize üye olarak, gelişmelerden, kampanyalardan ve bizden haberdar olabilirsiniz.

Kişisel Verilerin KullanımıGizlilik Politikası
Sizi Dinliyoruz...

Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Bulvarı, Ortadoğu Plaza No:73 K:4 PK.34384 Okmeydanı, Şişli / İstanbul 0850 4 20 20 20

Takip Edin

© 2015 Synevo Laboratuvarları | Tüm Hakları Saklıdır.
İstanbul Laboratuvarları Ticaret A.Ş.
Sitemizde yer alan konular bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi veya tedavi yerine geçmez.